Nasze spektakle

Trzy światy

Spektakl taneczny szkoły tańca i baletu Piruecik w wykonaniu Teatru Tańca PASSIO.

"Spirit" (z ang. Duch), muz. Dead Can Dance

"Spirit" jest miniaturą taneczną utrzymaną w tajemniczym nastroju, który potęguje muzyka w wykonaniu mistrzów tego gatunku - Dead Can Dance. Tajemnicza muzyka, pełna mistycznych akcentów, momentami uduchowiona i groźna, stała się dla choreografa inspiracją.

Bartosz Anczykowski pragnie na chwilę oderwać widza od rzeczywistości, zahipnotyzować go i przenieść w świat pełen tajemniczości, pozwalając zagłębić się w swoją duszę.

Tańczą:

Marta Błahuta, Anita Boniszewska, Liliana Buchner, Zuzanna Dłużniewska, Jagoda Filipiuk, Anna Jędrzejczak, Mila Moreau, Joanna Steć, Dorota Szafrańska, Bartosz Anczykowski.

“Thriller” muz. Michael Jackson, African Drums, collage muzyczny

Choreografia Bartosza Anczykowskiego stworzona dla młodzieżowej grupy modern-jazz. Groza, mrok i tajemniczość przełamane nutą groteski w formie taneczno-teatralnej. Twórcy zależało na ukazaniu emocji i dojrzałości scenicznej swoich młodych artystów.

Tańczą:

Ewa Buchner, Liliana Buchner, Wiktoria Ernst, Anna Jurkowska, Tola Jamka, Anna Kacprzak, Franek Matynuska, Salome Moreau, Kalina Paradowska, Kasia Radzyńska, Natalia Szafrańska, Małgosia Zduńczyk.

“Fado” muz. Mariza, Wadajko, Jorge Mendez

Fado w wolnym tłumaczeniu oznacza los, przeznaczenie, fatum. Fado jest jednym z symboli Portugalii; to muzyka płynąca prosto z duszy, wyrażająca żal, smutek, tęsknotę i samotność. Mistrz fado to ten, kto te uczucia zdoła wzbudzić u słuchaczy. “Fado” w choreografii Bartosza Anczykowskiego jest etiudą taneczną ukazującą szczególną kombinację emocji: nostalgię i melancholię, rozdarcie i bliskość, miłość i pożądanie, tęsknotę za przeszłością.

Fado dla twórcy i wykonawców jest balsamem dla duszy. Śpiew uświęca, taniec dodaje mocy, jest wewnętrznym rytuałem. Fado nie da się opisać, fado trzeba przeżyć.

Tańczą:

Marta Błahuta, Anita Boniszewska, Liliana Buchner, Zuzanna Dłużniewska, Jagoda Filipiuk, Anna Jędrzejczak, Mila Moreau, Joanna Steć, Dorota Szafrańska, Bartosz Anczykowski.

Woman's world

chor. Bartosz Anczykowski muz. collage muzyczny

Miniatury taneczne

„Sisters” chor. Bartosz Anczykowski muz. M. Grey

„Me and You” chor. Bartosz Anczykowski muz. Tina Turner

“Dancing on my own” chor. Bartosz Anczykowski muz. Callum Scott

“Say something” chor. Bartosz Anczykowski muz. Chrisitna Aguilera

“Far away” chor. Bartosz Anczykowski muz. Dire Straits

„Allegrias” chor. Bartosz Anczykowski muz. Gitana

„Let’s jazz” chor. Bartosz Anczykowski muz. S. Vaughan

„Colors of the rainbow” chor. Bartosz Anczykowski muz. D. Childs, W. Houston

„Stuck at home” chor. Bartosz Anczykowski muz. The noise grinders

„Breathe easy” chor. Bartosz Anczykowski muz. Sugababes

„Podróż” chor. Bartosz Anczykowski muz. Transpotter

„Around the World” chor. Bartosz Anczykowski muz. Daft Punk

TOP