O nas

Teatr Tańca PASSIO powstał w 2019 r., choć jego początki sięgają roku 2016, kiedy to Bartosz Anczykowski, założyciel „PASSIO”, rozpoczął pracę z grupami modern-jazz w Szkole Tańca i Baletu „Piruecik”.

Założyliśmy teatr tańca z myślą o tworzeniu spektakli, widowisk, małych form teatralnych, w których łączymy taniec z innymi sztukami: teatrem i pantomimą. Teatr tańca jest unikalną platformą łączącą środek wyrazu jakim jest taniec z możliwością wyrażania emocji, uczuć, nastrojów, jednocześnie nie ograniczając tancerzy do techniki. Traktujemy naszą pasję wielowymiarowo: pracujemy zarówno nad siłą, elastycznością tancerzy, umiejętnościami technicznymi, jak i nad rozwojem osobistej ekspresji i kształtowaniem artystycznej wrażliwości.

Opieramy się na stylu tańca nowoczesnego, jakim jest Modern Jazz. Jest to technika mieszana, bazująca na tańcu klasycznym i izolacjach, ale wykorzystująca również elementy tańca współczesnego, modern dance, akrobatyki czy naturalnych ruchów ludzkiego ciała. Charakterystyczne są tu kontrasty: szybsze i wolniejsze tempo, wznoszenia i opadania, balansowanie i kontrolowane upadki. Jest to druga najtrudniejsza i najbardziej wymagająca technika tańca, jednocześnie dająca dużą swobodę ruchu i improwizacji.

Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, amatorzy w różnym wieku, dorośli (PASSIO I) i młodzież (PASSIO II), którzy swój wolny czas poświęcają na realizację marzeń. Chcemy dzielić się naszą pasją, propagować taniec wśród szerszej publiczności, docierać do nowych odbiorców i miejsc.

Zespół Passio

Passio I

 • Bartosz Anczykowski
 • Marta Błahuta
 • Anita Boniszewska
 • Liliana Buchner
 • Magdalena Chamera
 • Zuzia Dłużniewska
 • Jagoda Filipiuk
 • Anna Jędrzejczak
 • Magdalena Kanik
 • Karolina Karp
 • Agnieszka Sawicka
 • Dorota Szafrańska
 • Joanna Steć
 • Marlena Świerzak
 • Katarzyna Tonkowicz

Passio II

 • Ewa Buchner
 • Liliana Buchner
 • Wiktoria Ernst
 • Anna Jurkowska
 • Tola Jamka
 • Anna Kacprzak
 • Franek Matynuska
 • Salome Moreau
 • Kailna Paradowska
 • Kasia Radzyńska
 • Natalia Szafrańska
 • Julia Szubartowska
 • Małgosia Zduńczyk

Bartosz Anczykowski

Solista Polskiego Baletu Narodowego. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Laureat wielu konkursów baletowych w Polsce i za granicą.

Zdobywca nagrody specjalnej za wartość programową i artystyczną na Ogólnopolskim Konkursie Baletowym Gdańsk’93, zdobywca II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Baletowym Gdańsk’95.

W latach 1995-97 stypendysta Funduszu na Rzecz Dzieci Uzdolnionych. W 1997 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne, uznany i uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce. W tym samym roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Eurowizji i otrzymał prestiżowe stypendium im. Rudolfa Nureyeva na studia w Acadamie de Danse Princesse Grace w Monte-Carlo.

Zdobywca brązowego medalu na Międzynarodowym Konkursie Baletowym Eurocity -Italy’98 i laureat IV miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym Jackson Mississipi-USA’98.

W latach 2000-2009 pierwszy solista Thuringen Ballet w Niemczech.

Dwukrotnie nagrodzony ,,Oscarem”, jako najwybitniejszy artysta Thuryngii, oraz określony przez międzynarodowych krytyków baletowych i magazyn ,,Tanz Internazionale” Młodym Talentem Roku 2002.

W 2007 roku dziennikarze landu Thuringen nadali mu tytuł Najbardziej Rozpoznawalnej Twarzy Teatru.

Od Wrześna 2009 roku solista Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

W swojej karierze występował na wielu scenach świata: Niemcy, Francja, Monte-Carlo, Włochy, Dania, Szwajcaria, Bułgaria, Rosja, Chiny, USA .Współpracował z najwybitniejszymi choreografami. Podczas pobytu w Niemczech prowadził lekcje tańca klasycznego i zajęcia z modern jazzu. Przygotowywał tancerzy i uczniów szkół baletowych do konkursów i audycji teatralnych, opracowywał liczne wariacje klasyczne i układy tańca współczesnego.

W 2009 roku był członkiem jury na Międzynarodowym Konkursie Tańca ,,Złote Pointy” w Szczecinie.

Artyści współpracujący

Lidia Anczykowska

Mgr sztuki, pedagog tańca i baletu. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R.Turczynowicza w Warszawie, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny), wydziału Pedagogiki Baletu.

Nauczyciel dyplomowany Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, wykładowca tańca charakterystycznego, metodyki tańca charakterystycznego, metodyki prowadzenia zespołów, oraz zasad kompozycji tańca na wydziale Pedagogiki Tańca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Konsultant dydaktyczny szkół artystycznych w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego, laureatka nagrody MEN-u, ekspert oświaty w zakresie tańca. Wielokrotny członek jury szkolnych eliminacji na krajowe i międzynarodowe konkursy baletowe, członek jury szkolnych konkursów choreograficznych i konkursów amatorskich zespołów tanecznych. Autorka wielu choreografii i kompozycji tanecznych.

Na przestrzeni lat brała udział w różnego rodzaju warsztatach tanecznych: Niemcy (Drezno, Berlin), Hiszpania, Warszawa, Gdańsk, Bytom i inne. Nauczała gościnnie w szkołach tańca we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech.

W 1997 roku pracowała jako asystentka choreografa w Wenecji w Gran Teatro La Fenice.

Od 1998 roku jest właścicielką Studia Taneczno-Baletowego ,,Piruecik”(obecnie Szkoła Tańca i Baletu ,,Piruecik”).

Dagmara Dryl-Anczykowska

Solistka Polskiego Baletu Narodowego, mgr sztuki. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Laureatka III Nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku w 1999r. Dwukrotnie otrzymała stypendium od Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne w latach 2000 i 2005.

Od 2001 roku związała się z baletem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Odtwórczyni czołowych ról w repertuarze klasycznym i współczesnym. Współpracowała z najwybitniejszymi choreografami XX i XXI wieku. min. Jiri Kylian, Alexei Ratmański, Krzysztof Pastor, Emil Wesołowski, Jacek Przybyłowicz, Andrzej Glegolski, Patrice Bart. Występowała gościnnie na wielu scenach Europy i Świata min. Niemcy, Austria, Rosja, Chiny, Norwegia.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w zakresie pedagogiki baletu i otrzymała tytuł magistra sztuki.

Brała udział w różnego rodzaju warsztatach tanecznych (m.in. Drezno, Warszawa, Poznań, Bytom).

Ukończyła kursy duńskiej szkoły tańca klasycznego Augusta Bournonville’a, petersburskiej szkoły tańca klasycznego i pilates.

Pracowała jako nauczyciel tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Prowadzi zajęcia indywidualne dla profesjonalnych tancerzy i uczniów szkół baletowych.

Nagrody i festiwale

2018

I miejsce w konkursie SOLO, DUO, TRIO w kategorii duetów „Fado” chor. Bartosz Anczykowski

2019

występ na Dance Kids Festiwal w warszawie

2019

XI Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Reakcje” w Bełchatowie

Dołącz do nas!

Chcąc dołączyć do zespołu Teatru Tańca PASSIO umów się na zajęcia próbne telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy na zajęcia we wtorki i piątki o 19:45.

TOP