Nasze spektakle

O, Carmen!

"O, Carmen!"

Ten spektakl taneczny w choreografii Bartosza Anczykowskiego, to opowieść pełna uczuć i namiętności. Carmen, Micaela, Don Jose to główni bohaterowie historii miłosnej. Carmen, młoda pracownica fabryki cygar, uwodzi sierżanta Don Jose, którego serce bije do pięknej i delikatnej Micaeli. Akcja toczy się w fabryce cygar, tawernie i na ulicach miasta. Miłość, uległość, pożądanie i zdrada, prowadzą bohaterów w ślepy zaułek

Choreografia: Bartosz Anczykowski
Muzyka: Embrujo Mestizo, Diego El Cigala, Joaquin Rodrigos, Rodion Shchedrin, Ernesto Lecuona, Al Marconi

Premiera: 14.05.2023

Wave

"Wave"

"Wave" to spektakl przygotowany przez młodzieżową część naszego zespołu. Jest to abstrakcyjna miniatura w choreografii Bartosza Anczykowskiego.
Fala to zaburzenie rozprzestrzeniające się w ośrodku lub przestrzeni. Najczęstszą przyczyną falowania jest oddziaływanie wiatru z powierzchnią wody. Efekt falowania symbolizuje nasze życie i towarzyszące mu codzienne wyzwania. Raz jesteśmy na fali raz pod powierzchnią, raz jesteśmy szczęśliwi, pełni pozytywnej energii, a innym razem chowamy się pod falą aby przeczekać trudny czas.

Choreografia: Bartosz Anczykowski
Muzyka: Hania Rani, Alfie-Jay- Winters, Wendel Scherer, Cobby Costa
Kostiumy: Lidia i Bartosz Anczykowscy

Premiera: 14.05.2023

WE PEOPLE

"WE PEOPLE"

Świat, ludzie i to co nas otacza...
Wszyscy jestesmy ludźmi, wszyscy współtworzymy świat. Każdy z nas kryje w sobie inną osobowość. Przemierzamy świat mając podobne cele i marzenia. Nasze drogi wielokrotnie się rozchodzą aby później połączyć się na nowo. Incepcja, Requiem, Serce, Kwiat, Dotyk i Chmura to części spektaklu Bartosza Anczykowskiego.
Twórca w abstrakcyjny i charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje emocje ludzkie i osobowości.
Siła i moc, determinacja i chęć odniesienia zwycięstwa, miłość bliźniego i czas przemijania.

Choreografia: Bartosz Anczykowski
Muzyka: Hans Zimmer, Clint Mansell, Hypersonic Music, Jan A.P. Kaczmarek, SYML, Mattia Cupelli, Her-Gmz
Kostiumy : Lidia i Bartosz Anczykowscy
Projekcje: Grzegorz Porowski

Premiera: 28.10.2022

Droga

"Droga"

“Droga” jest już trzecią premierą zespołu, ale pierwszą w której jednocześnie na scenie tańczy ponad 20-tu młodych i dorosłych tancerzy. Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu "Piruecik".
Spektakl skierowany jest do miłośników tańca w każdym wieku.

W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.

Premiera: 1.02.2020

Trzy światy

"Spirit" (z ang. Duch), muz. Dead Can Dance

"Spirit" jest miniaturą taneczną utrzymaną w tajemniczym nastroju, który potęguje muzyka w wykonaniu mistrzów tego gatunku - Dead Can Dance. Tajemnicza muzyka, pełna mistycznych akcentów, momentami uduchowiona i groźna, stała się dla choreografa inspiracją.

Bartosz Anczykowski pragnie na chwilę oderwać widza od rzeczywistości, zahipnotyzować go i przenieść w świat pełen tajemniczości, pozwalając zagłębić się w swoją duszę.

Tańczą:

Marta Błahuta, Anita Boniszewska, Liliana Buchner, Zuzanna Dłużniewska, Jagoda Filipiuk, Anna Jędrzejczak, Mila Moreau, Joanna Steć, Dorota Szafrańska, Bartosz Anczykowski.

“Thriller” muz. Michael Jackson, African Drums, collage muzyczny

Choreografia Bartosza Anczykowskiego stworzona dla młodzieżowej grupy modern-jazz. Groza, mrok i tajemniczość przełamane nutą groteski w formie taneczno-teatralnej. Twórcy zależało na ukazaniu emocji i dojrzałości scenicznej swoich młodych artystów.

Tańczą:

Ewa Buchner, Liliana Buchner, Wiktoria Ernst, Anna Jurkowska, Tola Jamka, Anna Kacprzak, Franek Matynuska, Salome Moreau, Kalina Paradowska, Kasia Radzyńska, Natalia Szafrańska, Małgosia Zduńczyk.

“Fado” muz. Mariza, Wadajko, Jorge Mendez

Fado w wolnym tłumaczeniu oznacza los, przeznaczenie, fatum. Fado jest jednym z symboli Portugalii; to muzyka płynąca prosto z duszy, wyrażająca żal, smutek, tęsknotę i samotność. Mistrz fado to ten, kto te uczucia zdoła wzbudzić u słuchaczy. “Fado” w choreografii Bartosza Anczykowskiego jest etiudą taneczną ukazującą szczególną kombinację emocji: nostalgię i melancholię, rozdarcie i bliskość, miłość i pożądanie, tęsknotę za przeszłością.

Fado dla twórcy i wykonawców jest balsamem dla duszy. Śpiew uświęca, taniec dodaje mocy, jest wewnętrznym rytuałem. Fado nie da się opisać, fado trzeba przeżyć.

Tańczą:

Marta Błahuta, Anita Boniszewska, Liliana Buchner, Zuzanna Dłużniewska, Jagoda Filipiuk, Anna Jędrzejczak, Mila Moreau, Joanna Steć, Dorota Szafrańska, Bartosz Anczykowski.

Woman's world

chor. Bartosz Anczykowski muz. collage muzyczny

Miniatury taneczne

„Sisters” chor. Bartosz Anczykowski muz. M. Grey

„Me and You” chor. Bartosz Anczykowski muz. Tina Turner

“Dancing on my own” chor. Bartosz Anczykowski muz. Callum Scott

“Say something” chor. Bartosz Anczykowski muz. Chrisitna Aguilera

“Far away” chor. Bartosz Anczykowski muz. Dire Straits

„Allegrias” chor. Bartosz Anczykowski muz. Gitana

„Let’s jazz” chor. Bartosz Anczykowski muz. S. Vaughan

„Colors of the rainbow” chor. Bartosz Anczykowski muz. D. Childs, W. Houston

„Stuck at home” chor. Bartosz Anczykowski muz. The noise grinders

„Breathe easy” chor. Bartosz Anczykowski muz. Sugababes

„Podróż” chor. Bartosz Anczykowski muz. Transpotter

„Around the World” chor. Bartosz Anczykowski muz. Daft Punk

TOP